X
İstediğiniz örnekler
Senin seçimin:

Dil uk ı

logo Showa

TAAHHÜTLERİMİZ

SHOWA kelimesi, Japonca'da "farklı elementler arasında bir denge bulmak" anlamına gelir.  Bu ilke daha en başından beri kurumsal mirasımıza işleyen ve bugün de bizi tanımlayan kırmızı çizgimiz: çevremiz ile kendimiz arasında uyum sağlamaya, sorumluluk sahibi bir şekilde yol göstermeye ve hem insanlarımızı ve hem de gezegenimizi koruyan sürdürülebilir çözümlere öncülük etmeye kendini adamış bir şirket.

ADİL İŞ GÜCÜ TAAHHÜDÜMÜZ

SHOWA çalışma koşullarını iyileştirmeyi, paydaşlarla birlikte katılım sağlamayı ve BSCI Davranış Kurallarını ve Eklerini desteklemeyi taahhüt etmektedir. Yerel düzenlemelere ve uluslararası kuruluşlarca belirlenen çalışan ve insan haklarına ilişkin temel sosyal standartlara uymanın, entegre tedarik zincirimizdeki çalışma koşullarını iyileştirmemiz açısından bir fırsat sağladığına inanıyoruz.

BSCI İLKELERİ

[ 1 ] Örgütlenme özgürlüğü ve toplu pazarlık hakları
[ 2 ] Adil ücretlendirme
[ 3 ] İş sağlığı ve güvenliği
[ 4 ] Genç çalışanlar için özel koruma
[ 5 ] Borç mükellefiyeti yok
[ 6 ] Etik ticari davranışlar
[ 7 ] Ayrımcılık yok
[ 8 ] Makul çalışma saatleri
[ 9 ] Çocuk iş gücü yok
[ 10 ] Güvencesiz istihdam yok
[ 11 ] Çevrenin korunması

Kaynak: www.bsci-intl.org

GÜVENLİ ÜRETİM TAAHHÜDÜMÜZ

REACH, insan sağlığının ve çevrenin kimyasal risklere karşı daha iyi korunmasını sağlamaya yönelik bir AB yönetmeliği. REACH, “Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals” (Kimyasalların Kaydı, Değerlendirilmesi, İzni ve Kısıtlanması) yönetmelik isminin kısaltmasıdır. Yaptığımız her şeyin hem insanlar hem de çevre için güvenli olmasını sağlamak amacıyla, SHOWA'nın tüm üretim süreçleri Avrupa REACH Yönetmeliğinin gerekliliklerini karşılar. Tamamen entegre bir üretici olarak, tüm SHOWA ürünlerinin yüksek önem arz eden maddeler (SVHC) içermediğini ve gelecekte de içermeyeceğini garanti edebiliyoruz.

BİR DAĞA TIRMANIRKEN HER ELİN AYRI BİR ÖNEMİ VARDIR

Ofislerimizde, dijitalleşme yoluyla kağıt tüketimini azaltmak, katı geri dönüşüm programları uygulamak ve çalışanlarımızı işe gelirken toplu taşıma araçları ile bisikletleri kullanmaya teşvik etmek gibi küçük veya büyük olsun çeşitli tedbirler alarak karbon ayak izimizi sürekli azaltmaya çalışıyoruz.

Fabrikalarımızda da çevreye olan etkilerimizi en aza indirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Örneğin, kullandığımız suyun çevreye zararlı olmaması için kullanımdan sonra iyice arıtılmasını sağlıyoruz. Mümkün olan her durumda, müşterilerimizden gelen kullanılmış PVC eldivenleri geri dönüştürüyoruz. Japonya ve Malezya'da gerçekleştirdiğimiz kaynakları yeniden kullanma ve koruma çabalarımız sayesinde, faaliyetlerimizi sürekli geliştirmemize katkıda bulunan küresel bir çevre yönetimi standardı olan ISO 14001 sertifikası almayı başardık.

Web sayfamızı taramaya devam ederek, en uygun hizmetleri ve teklifleri bulmak için kullanılan çerezleri kabul etmektesiniz. Daha fazla bilgi için çerez politikalarımızı okuyun.
Buraya tıklayıp kabul edin